Ostoskorin sisältö0  tuotetta - Yhteensä 0.00 €
« Takaisin

Commercial Collab / Kevät 2023

Vaihtoehdot

Tuote Hinta
Commercial Collab, taso 1-2 / 29.4. klo 14.15-16.1535.00 €

Commercial Collab workshop 29.4.


* Rajattu määrä paikkoja, varaa omasi pian! *

topimari2.jpg


Lauantaina 29.4.   

Taso 1-2, alkeisjatko

klo 14.15-16.15

Hinta: 35 €

Opettaja: Mari Lindström ja Topi Viermaa

Tämän kurssin taso on 1-2 (alkeisjatko) ja sopii parhaiten jo pidempään tanssitunneilla käyneille.

Koreografia on tehty tiettyyn kappaleeseen ja sen painopiste on musiikista löytyvien rytmitysten ja sanoitusten tulkinnassa.

Topi6.jpg


Commercial Collab

Kahden opettajan huikea tiiviskurssi pidetään keväällä vain kerran!

Commercial-tanssityyli syntyi alunperin tuomaan kontrastia perinteisiin tanssityyleihin.

Commercial sekoittaa liikkeitä ja tekniikkaa eri genreistä, kuten esimerkiksi jazz, baletti, street dance, hip hop, voguing ja house.
Commercial viittaa tanssialalla tyyleihin, joita tehdään baletin, nykytanssin, teatterin sekä pariorientoituneiden tyylien ulkopuolella.

Tätä tyyliä nähdään usein musiikkivideoissa ja tunnetuissa elokuvissa, kuten esimerkiksi You got served ja Step up.

Commercial Collab -tiivarilla Mari Lindström ja Topi Viermaa yhdistävät koreografiset voimansa ja luovat osallistujille jotain ainutlaatuista!

Tiivarilla keskitytään pääosin koreografiaan, mutta opetellaan myös tekniikkaa (peiliin päin ja lattian poikki). 

Luvassa on kaksi tuntia täynnä räjähtävää energiaa, tyyliä, sähäkkyyttä ja koreografia, joka on vertaansa vailla.

Haluamme tarjota teille tilaisuuden tulla kokemaan jotain aivan uutta!

What are you waiting for?

15v4.jpg


Paikkoja saattaa vapautua vielä pari päivää ennen kurssia.

Kannattaa kysyä sähköpostitse info(a)etnofitness.com ja ilmoittautua jonoon.

 

***

Tiiviskursseilla ei voi käyttää viikkotuntien poissaoloja eikä Tanssikortin kertoja.

*** HUOM!

Peruutus tiiviskurssille tulee tehdä viimeistään 2 päivää etukäteen.

Muussa tapauksessa kurssi & maksu merkitään käytetyksi.

Maksua ei palauteta. Vähintään 2 päivää etukäteen perutun tiiviskurssin summa jää sisään ja sen voi käyttää esimerkiksi jollakin toisella tiiviskurssilla saman kauden aikana.

Kurssipaikan peruutus tehdään tätä kautta.




15v3.jpg